Od pewnego czasu zacząłem prowadzić warsztaty. Najbardziej chyba z ciekawości. Pierwsze z nich były poświęcone fotografii pejzażu miejskiego i drewnianej architektury, fotografowanych pomiędzy końcem zimy i wczesną wiosną. Tamten weekend okazał się wyjątkowo szarobury, co zmusiło nas do odnajdowania innego spojrzenia na zadany temat, a efektem okazały się niezłe prace uczestników. Warsztaty poprowadzone wspólnie ze świetnym fotografem Marianem Kraczkowskim, przysporzyły mi sporo ciekawych doświadczeń. Uczestnikom, według ich własnych opinii, dały bardzo wiele, co oczywiście cieszy najbardziej. Czy można chcieć więcej?


Podczas wakacji prowadziłem warsztaty z podstaw fotografii dla młodzieży z Zagórza i okolic. Uczestnicy zupełnie inni niż poprzednia grupa i całkowicie odmienne zadanie. Nie tyle polegające na podpowiedzeniu paru ciekawostek, co przekonaniu młodzieży, że najwięcej zależy nie od sprzętu tylko od tego, jak widzi się otaczającą nas rzeczywistość.

Poniżej zamieszczam kilka spośród wielu najciekawszych w mojej opinii zdjęć, zrobionych przez uczestników podczas tych spotkań.